Úvod Trhání zubů

Trhání zubů

Jedním z obávaných zubních zákroků je trhání zubů. Provádí se většinou při lokálním umrtvení (injekcí). V dnešní době existují zubní ordinace, které nabízí trhání (extrakci) pod celkovou anestézií (narkózou). Samotné trhání zubů s umrtvením většinou nebolí (pokud není na zubu a okolí silný zánět), může být však nepříjemné, zvláště v těžko dostupných místech. Při extrakci zubů moudrosti musí někdy dojít k naříznutí dásně, aby se zub uvolnil. Provádí se většinou v anestézii. Bolest po trhání zubů nastává, když přestane injekce účinkovat (asi 2 hodiny po zákroku). Doporučuje se užít nějaké analgetikum, případně i opakovaně. Mezi užíváním léků musí být několikahodinový rozestup. Rozbolavělou dáseň je dobré chladit, jíst tekutou a kašovitou stravu. Doporučuje se 24 hodin po extrakci nevyplachovat ústní dutinu. Na prevenci zánětlivé komplikace po trhání zubů se mohou užívat doplňky stravy.


Diskuse (66 komentářů)

Markéta, (11. 01. 2011 13:37) Reagovat
Dobrý den, jsem týden po extrakci 6 zubu dole, do otevřené dásně mi byl aplikovaný Alvogyl, jak dlouho mám v dásni tyto řasy nechat popřípadě mám je vůbec vyndavat? nebudou dásni vadit při zacelování a hojení? Děkuji za odpověď. Krejčová
Petra, (24. 01. 2011 13:15) Reagovat
Dobrý den, mám zánět v pravé dolní šestce, u které mi už byly vyndané nervy a mám korunku místo zubu. MOmentálně mi tělo asi špatně reaguje na tento zákrok a mám tam zánět, tak je potřeba celý zub vytrhnout. Existují jiné alternativy, než nahradit chybějící zub můstkem, tzn. zbroušením dvou zdravých zubů? A na jakou bolest se mám v tomto případě připravit? Děkuji předem za rychlou reakci. Děkuju, z Brna s pozdravem Petra.
Karin Nováková, (01. 03. 2011 18:47) Reagovat
Dobrý den mám jít na rovnátka a musí mi vytrhnout dvě čtyřky a mám strach že to bude bolet porad te mi prosím jestli to bolí nebo ne :sad:
magie, (14. 03. 2011 13:56) Reagovat
Dobrý den, Jsem cca 5 den po extrakci osmičky a stále mě to bolí. je to normální? A ještě jeden dotaz bych měla - od vytrhnutí mám hrozný zápach v ústech a nevím, jak se toho zbavit? Děkuji.Katarína
Petra, (24. 03. 2011 19:07) Reagovat
Dobrý den chci se zeptat kde mi nejblíž okolo Mladé Boleslavy vytrhnou zuby pod narkozou(mají mi kvůli rovnátkům trhat 4 čtyřky) a trašně se bojím :oops: :cry: protože minule mě to strašně moc bolelo děkuji za odpověď :-)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest zubů.cz
Kontakty