Úvod Trhání zubů

Trhání zubů

Jedním z obávaných zubních zákroků je trhání zubů. Provádí se většinou při lokálním umrtvení (injekcí). V dnešní době existují zubní ordinace, které nabízí trhání (extrakci) pod celkovou anestézií (narkózou). Samotné trhání zubů s umrtvením většinou nebolí (pokud není na zubu a okolí silný zánět), může být však nepříjemné, zvláště v těžko dostupných místech. Při extrakci zubů moudrosti musí někdy dojít k naříznutí dásně, aby se zub uvolnil. Provádí se většinou v anestézii. Bolest po trhání zubů nastává, když přestane injekce účinkovat (asi 2 hodiny po zákroku). Doporučuje se užít nějaké analgetikum, případně i opakovaně. Mezi užíváním léků musí být několikahodinový rozestup. Rozbolavělou dáseň je dobré chladit, jíst tekutou a kašovitou stravu. Doporučuje se 24 hodin po extrakci nevyplachovat ústní dutinu. Na prevenci zánětlivé komplikace po trhání zubů se mohou užívat doplňky stravy.


Diskuse (66 komentářů)

nour, (12. 04. 2012 08:12) Reagovat
bolí injekce?
Roman, (19. 04. 2012 08:57) Reagovat
no lidičky dobrá bolest při trhání
Katka, (29. 11. 2012 11:24) Reagovat
Ahoj lidi tak sem byla na vytržení dvou kořenu v osmém měsíci těhotenství a řeknu vám že sem byla naprosto hloupá že sem se o své zuby nestarala.Sice sem dostala injekci ale umrtvilo mi to jen pouze tvář a jazyk a jak začala zubařka trhat kořen začala sem křičet bolestí :sad: .strašně to bolelo.Ale byla to má vinna jelikož sem měla ty kořeny už tak zanícené že mi ta injekce vůbec nezapůsobila a tak mi to vlastně trhala zaživa.To samé mě čeká po porodu a bojím se ale nesmím to odkládat.I přes tu obrovskou bolest sem jim tam neporodila :lol:
veronika, (29. 01. 2013 07:44) Reagovat
tak doufám, že tímto příspěvkem někomu pomůžu :-) Kvůli rovnátkům mi trhali horní osmičky, to se dalo vydržet, i když be bolesti to úplně taky nebylo, pak mi vysekávali obě spodní osmičky- to teda bylo hrozné, to kdybych věděla do čeho jdu, tak si radši nechám mé křivé zuby :lol: . dál mi trhali všechny 5 zuby. A to můžu říct, že to byla pohodička.Takže jsem vše nakonec vydržela a nechávám si rovnatt zuby...tak uvidím ve finále jestli to za to stálo :-) . Ale zatim jsem ráda že jsem to vše vydržela a nemůžu se dočkat na krásný úsměv 8)
Jožka, (17. 06. 2013 08:18) Reagovat
Ahoj,dnes mně vytrhli osmičku. Má vliv na zacelení, když půjdu zítra posilovat?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest zubů.cz
Kontakty