Úvod Trhání zubů

Trhání zubů

Jedním z obávaných zubních zákroků je trhání zubů. Provádí se většinou při lokálním umrtvení (injekcí). V dnešní době existují zubní ordinace, které nabízí trhání (extrakci) pod celkovou anestézií (narkózou). Samotné trhání zubů s umrtvením většinou nebolí (pokud není na zubu a okolí silný zánět), může být však nepříjemné, zvláště v těžko dostupných místech. Při extrakci zubů moudrosti musí někdy dojít k naříznutí dásně, aby se zub uvolnil. Provádí se většinou v anestézii. Bolest po trhání zubů nastává, když přestane injekce účinkovat (asi 2 hodiny po zákroku). Doporučuje se užít nějaké analgetikum, případně i opakovaně. Mezi užíváním léků musí být několikahodinový rozestup. Rozbolavělou dáseň je dobré chladit, jíst tekutou a kašovitou stravu. Doporučuje se 24 hodin po extrakci nevyplachovat ústní dutinu. Na prevenci zánětlivé komplikace po trhání zubů se mohou užívat doplňky stravy.


Diskuse (66 komentářů)

Daniela, (06. 02. 2012 18:27) Reagovat
ahoj lidičky mám hrozně velký strach ze zubaře až by se dalo říct panický.Jsem s TEPLIC nevíte kde nej blýže trhají zuby pod narkozou děkuji
doc, (15. 02. 2012 18:09) Reagovat
NEBOJTE SE ! Nejhorší je se vyvarovat problémům, jednou ten čas přijde a může být už pozdě. Pokud nemáte zuby zhnisané, rozhodně injekce zapůsobí. Kdo nemá praxi, ten se bojí. Trhání zubů je takřka bezbolestné, individuálně lehká bolest (nic co by se nedalo vydržet). Nerozmýšlejte moc dlouho, jděte za včas a budete rádi, že máte klid ;)
Václav, (24. 02. 2012 13:56) Reagovat
Dneska mi trhali šestku vlevo dole měl jsem jí ůplně zanícenou a 3 váčky a za 5 minut byla venku a ani po oživení nebolí takže není se čeho bát :-)
azeretj, (29. 02. 2012 20:39) Reagovat
Dobrý den. Byla jsem na trhání dvou zubů kvůli rovnátkám. Jedna pětka dole, jedna nahoře. Je to ted třetí den a pořád to bolí. Je to normální? A jak dlouho může ještě bolest trvat?
Tes, (05. 03. 2012 12:48) Reagovat
Trhání vůbec nebolí :) Jen je nepříjemná injekce potom vám to ani nepříjde :) Otázka 3 minut :) Kvůli rovnátkům půjdu trhat ještě dvě horní 4..dolní 5ky mám za sebou :) Nemáte se čeho bát :)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest zubů.cz
Kontakty