Úvod Trhání zubů

Trhání zubů

Jedním z obávaných zubních zákroků je trhání zubů. Provádí se většinou při lokálním umrtvení (injekcí). V dnešní době existují zubní ordinace, které nabízí trhání (extrakci) pod celkovou anestézií (narkózou). Samotné trhání zubů s umrtvením většinou nebolí (pokud není na zubu a okolí silný zánět), může být však nepříjemné, zvláště v těžko dostupných místech. Při extrakci zubů moudrosti musí někdy dojít k naříznutí dásně, aby se zub uvolnil. Provádí se většinou v anestézii. Bolest po trhání zubů nastává, když přestane injekce účinkovat (asi 2 hodiny po zákroku). Doporučuje se užít nějaké analgetikum, případně i opakovaně. Mezi užíváním léků musí být několikahodinový rozestup. Rozbolavělou dáseň je dobré chladit, jíst tekutou a kašovitou stravu. Doporučuje se 24 hodin po extrakci nevyplachovat ústní dutinu. Na prevenci zánětlivé komplikace po trhání zubů se mohou užívat doplňky stravy.


Diskuse (66 komentářů)

Vendy, (21. 11. 2013 20:19) Reagovat
Bolí mléčné zuby???? zítra mi bude zubeř trhat mléčný :sad: :sad: :sad: :cry: :cry:
petra, (08. 12. 2013 17:59) Reagovat
Zítra 9.12.2013 jdu k zubařce protože mě bolí zub a vykle se mi 5 mléčka a bojím se že to bude bolet. Umrtví mě to ??? A nebude to bolet ??? :oops: :zzz
Olina, (13. 01. 2014 19:32) Reagovat
Bolest může trvat klidně i týden. Většinou dojde jakoby ke zlepšení a pak po třech dnech přijde opět bolest. Když mi trhali první osmičku, měla jsem to přesně tak. Navíc se mi pak do toho nějak dostal zánět a bylo starostí až nad hlavu. po této zkušenosti jsem před extrakcí další osmičky navštívila internet, kde jsem se dozvěděla o Wobenzymu a bylinné léčbě (hřebíček, heřmánek). Díky tomu jsem předešla komplikacím a regenerace proběhla báječně. Do tří dnů jsem byla fit.
Klára, (04. 04. 2014 12:58) Reagovat
Ahoj, minulý týden jsem byla na preventivní prohlídce zde http://www.schwarzdent.cz/nase-sluzby/preventivni-prohlidka/. Podle očekávání moc dobře nedopadla. Bylo mi řečeno, že dvě stoličky musí ven a automaticky mě objednali na trhání. Týden jsem skoro nespala, jak jsem se obávala té bolesti. Dnes jsem tam byla a větší pohodu jsem neviděla. V této ordinaci se není asi opravdu potřeba se něčeho bát.
Viola, (30. 05. 2014 21:11) Reagovat
Ahojky,nedavno jsem si vytrhla stolicku mlecnou..vubec to neboli jen trochu na konci..dobre je byt v klidu a kyvat si to s drobnymi prestavkami..nejlepsi je si to vyplachnout Alpou a vycistit si pusu..Doufam ze tento koment nekomu pomuze..kdyby se nekdo potreboval zeptat na neco vic o trhani tak mi napis:latvik09@gmail.com
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest zubů.cz
Kontakty