Úvod Trhání zubů

Trhání zubů

Jedním z obávaných zubních zákroků je trhání zubů. Provádí se většinou při lokálním umrtvení (injekcí). V dnešní době existují zubní ordinace, které nabízí trhání (extrakci) pod celkovou anestézií (narkózou). Samotné trhání zubů s umrtvením většinou nebolí (pokud není na zubu a okolí silný zánět), může být však nepříjemné, zvláště v těžko dostupných místech. Při extrakci zubů moudrosti musí někdy dojít k naříznutí dásně, aby se zub uvolnil. Provádí se většinou v anestézii. Bolest po trhání zubů nastává, když přestane injekce účinkovat (asi 2 hodiny po zákroku). Doporučuje se užít nějaké analgetikum, případně i opakovaně. Mezi užíváním léků musí být několikahodinový rozestup. Rozbolavělou dáseň je dobré chladit, jíst tekutou a kašovitou stravu. Doporučuje se 24 hodin po extrakci nevyplachovat ústní dutinu. Na prevenci zánětlivé komplikace po trhání zubů se mohou užívat doplňky stravy.


Diskuse (66 komentářů)

Josef, (01. 08. 2016 12:53) Reagovat
Wobenzym je výborný hlavně při trhání moudráků.
Novella, (14. 08. 2016 03:44) Reagovat
I really like your blog.. very nice colors & theme.Did you create this website yourself or did you hire someone to do it for you?Plz reply as I'm looking to design my own blog and would like to find out where u got this from.thanks a lotHere is my web page Ingredients In New Life Skin Moisturizer: http://newlifeskincare.net/ingredients-new-life-skin-moisturizer/
Jonáš, (02. 09. 2016 16:44) Reagovat
Teď jsem byl u zubaře na trhání a doporučil mi Phlogenzym. Wobenzym je prý také v pohodě, jen se ho užívá větší množství.
nina, (26. 02. 2019 16:27) Reagovat
Dobrý den. Na klinice dSmile mi nabídli uplnou narkozu pri trhani 3 osmicek..s prvni jsem mela velke problemy...mate nekdo zkusenost?
Olga, (08. 06. 2019 09:25) Reagovat
Mám 5 den po trhání 6 zubů v dolní čelisti. Nechala jsem si je vythnout najednou a fakt je to dost bolestivé, ale až po 2 hodinách po trhání. Beru tu a tam pululku, ale stejně po ní jen usnu a hlava bolí, bolest jde do uší a v krku taky bolest. Asi to tak musí být, ale přiznám se, že je to přece jen dost :(
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest zubů.cz
Kontakty