Úvod Trhání zubů

Trhání zubů

Jedním z obávaných zubních zákroků je trhání zubů. Provádí se většinou při lokálním umrtvení (injekcí). V dnešní době existují zubní ordinace, které nabízí trhání (extrakci) pod celkovou anestézií (narkózou). Samotné trhání zubů s umrtvením většinou nebolí (pokud není na zubu a okolí silný zánět), může být však nepříjemné, zvláště v těžko dostupných místech. Při extrakci zubů moudrosti musí někdy dojít k naříznutí dásně, aby se zub uvolnil. Provádí se většinou v anestézii. Bolest po trhání zubů nastává, když přestane injekce účinkovat (asi 2 hodiny po zákroku). Doporučuje se užít nějaké analgetikum, případně i opakovaně. Mezi užíváním léků musí být několikahodinový rozestup. Rozbolavělou dáseň je dobré chladit, jíst tekutou a kašovitou stravu. Doporučuje se 24 hodin po extrakci nevyplachovat ústní dutinu. Na prevenci zánětlivé komplikace po trhání zubů se mohou užívat doplňky stravy.


Diskuse (66 komentářů)

pavlina, (19. 05. 2016 19:46) Reagovat
Dobry den jsem asi pet dni po extrakci a mam osklivej zapach a nejspis i zanet. Jak tomu predenit abych nemusela k zubari a predesla komplikacim?? Dekuji za radu Pavlina
Klára, (31. 05. 2016 17:36) Reagovat
[quote name="pavlina"]Dobry den jsem asi pet dni po extrakci a mam osklivej zapach a nejspis i zanet. Jak tomu predenit abych nemusela k zubari a predesla komplikacim?? Dekuji za radu Pavlina[/quote]Tak pokud máte tyto potíže, návštěva zubaře je vodná. Mě velmi pomohl wobenzym, který jsem užívala kvůli trhání. Působí skvěle proti otokům a zánětům. Dá se dostat téměř v každé lékárně bez předpisu.
Ondřej, (06. 06. 2016 08:11) Reagovat
Naprosto skvělý výsledek jsem já i lidé z mého okolí zaznamenali po užívání Wobenzymu (event.Phlogenzymu) po trhání osmiček. I zubař říkal, že je velice rychlý průběh hojení. O minimalizaci rizika zánětlivé reakce nemluvě.
Sandra, (28. 06. 2016 12:23) Reagovat
Divím se, že Vám to neřekl hned lékař, ale pokud jste měla komplikovanou extrakci, rozhodně je nejlepší si vzít Wobenzym nebo Phlogenzym. Hned to splaskne. Já to měla po trhání moudráků a nedám na ně dopustit. S.
Klára, (29. 06. 2016 06:40) Reagovat
[quote name="Sandra"]Divím se, že Vám to neřekl hned lékař, ale pokud jste měla komplikovanou extrakci, rozhodně je nejlepší si vzít Wobenzym nebo Phlogenzym. Hned to splaskne. Já to měla po trhání moudráků a nedám na ně dopustit. S.[/quote]Můj stomatolog mi také okamžitě doporučil Wobenzym, jak jsem zmiňovala níže. Shodou okolností ho teď zase užívám, protože mě čeká další trhání v pondělí.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest zubů.cz
Kontakty