Úvod Bělení zubů

Bělení zubů

Bělení zubů je estetický zákrok. Nepomáhá proti bolesti, ale zvyšuje sebevědomí. Bělení zubů se provádí odborně (v ordinacích) nebo doma. Příčinou bývá zažloutlá, šedivá až nahnědlá barva zubů. Ta je způsobena skladbou potravy (káva, čaj, čokoláda, kolové nápoje apod.) a kouřením.

Stářím barva zubu přirozeně tmavne. Ke změně barvy může dojít i onemocněním zubů či úrazem. Bělení zubů se provádí buď chemickou cestou (koncentrace peroxidu vodíku) a nebo laserem. U lékaře se setkáme s odbornější péčí a silnější koncentrací bělících gelů (15-30%). Aplikuje se ve speciálních nosičích, které chrání dásně před poškozením. Zákrok se provádí jen u zdravých či ošetřených zubů a dásní. Bělení zubů na profesionální úrovni bývá finančně nákladné. V domácím prostředí můžeme použít pouze slabší preparáty (10%), jsou však mnohem levnější a lehce dostupné. Na trhu jsou k dostání například White Pearl, Aloe Ment, WP Smile a jiné. Je vhodné se předem poradit s lékařem a dodržovat postup dle informačního letáku. Moderním způsobem bělení je použití laseru, dělá se na specializovaných pracovištích.


Diskuse (12 komentářů)

Iveta, (12. 03. 2012 16:50) Reagovat
Dobrý denChtěla bych vědět váš názor na bělící gel White smile,který se prodává na internetu,dočetla jsem se,že jsou to podvodníci.Taky jsem si ho objednala,ale vydržel mi pouze na pět dní a když jsem ho chtěla reklamovat tak mi chtěli poslat nový,ale já jsem ho už nechtěla a pak jsem se právě dočetla,že je to podvod,že to takhle dělají se všemi.Mají na facebooku svoje stránky a když se tam objeví negativní komentář tak ho do druhého dne někdo smaže a pokud je to tak tak by se s tím mělo něco dělat.Děkuji za odpověd s podravem s. Innocentiová :roll:
neor08, (04. 04. 2014 12:51) Reagovat
díky
Edita, (25. 06. 2014 13:30) Reagovat
Dobrý den, no já jsem zubní pastu White smile zkoušela, ale rozdílu jsem si nevšimla. Ne, že by zuby nebyly bělejší, trošičku ano, ale jen po dobu, kdy jsem tu pastu užívala. Pak zase strašně rychle zežloutly. Zkoušela jsem hodně možností bělení zubů, sůl+citron, sodu+peroxid. Ale docílila jsem jen toho, že jsem si zničila sklovinu :-/. Proto jsem si teď nechala vybělit zuby od mé paní doktorky MUDr. Balážové http://www.schwarzdent.cz/nase-sluzby/. Můj pocit z fyzikálně chemického bělení je nesrovnatelný s domácím nebo pomocí kupovaných past.
Markéta, (30. 06. 2014 19:22) Reagovat
A jaký máte pocit z toho bělení? Citrón, soda atd.. to píšou všude ale je to na zuby asi to nejhorší :(.. protože zž jen když jíme citrusy, tak to poškozuje sklovinu a ještě když to na ně ,,patláme" záměrně. Koukněte třeba na kyselapravda.cz, co všechno ničí sklovinu.
Donna, (19. 10. 2014 23:17) Reagovat
Theге's definately a lot tߋ fіnd out about this subject.I really liҟe all thhe ρoints you have made.Feel free tօ visit mƴ web site asian girl dating mexican guy: http://ref.pw/asianladiesdating419925
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest zubů.cz
Kontakty