Úvod Léčba bolesti zubů

Léčba bolesti zubů

Léčba zubů by měla probíhat vždy v odborné stomatologické ambulanci. Přestože se většina lidí bojí a snaží se ošetření u zubaře co nejvíce oddálit, užívání tabletek od bolesti a samoléčba nestačí. Včasným zákrokem lze předejít zhoršení stavu, úporným bolestem a případné ztrátě zubů.

Jak už bylo uvedeno prevence je velmi důležitá.  Je pozitivní, že v oblasti ústní hygieny a posilování odolnosti proti zubním nemocem je dostupná celá škála kosmetických i léčebných prostředků. Jsou to různé pasty, gely, ústní vody, čistící a bělící prášky, kartáčky (i speciální a mezizubní), dentální nitě. Z přírodních produktů tinktury, vitamíny (hlavně vitamín C), minerály (důležitý je fluor a vápník), různé doplňky stravy, které zvyšují obranyschopnost organismu apod.


Diskuse (40 komentářů)

Tomáš, (14. 02. 2012 12:29) Reagovat
Dobrý den hrozně mě bolí celá pravá strana zubů horní i spodní ale spodní víc nevím jestli je to nějaký zánět nebo kazy ale asi nejvíce mě bolí spodní zub uplně vzadu mohlo být od toho nevím díky za odpověd
Alice, (21. 02. 2012 10:11) Reagovat
Dobrý den, potřebuji poradit.. Bolí mě dva zuby, mám v nich díry. Zubaře se bojím jak čert kříže ale už uznávám, že to jinak nepůjde a v tom je právě ten problém. Nebyla jsem u něj x let, už vlastně ani žádného nemám jelikož můj zemřel. A bojím se, že tam nechám majant. Poraďte někdo zubaře v praze který funguje klasicky přez pojišťovny a nenechá mě každé rejpnutí zaplatit. Díky
Petr Krška, (23. 03. 2012 11:56) Reagovat
Už dlouho mě bolí zub - asi tak 3/4 roku - na zubaře však nemám a tak jsem byl 10. ledna v noci na zubní pohotovosti, kde jsem poprosil doktorku, aby mi zub vytrhla, ikdyž to bude nesnesitelná bolest, ale odmítla to - zub mám zanícený, vyvrtaný, už 3. měsíc mám v zubu dren a když jsem se měl do 10ti dnů od návštěvy pohotovosti dostavit na vyndávání drenu a následné trhání nervu a plombování, řekli mi, že se mám objednat na 7.3. ... Neměl jsem ale peníze, tak ani toho 7. března jsem k doktorovi nešel a už jsem opravdu moc zoufalý... Chvíli se zdálo, že mi dren znecitlivěl zub a už je všecko v pohodě - aspoň jsem nic necítil, ale ozvalo se to znovu. V zubu mám díru po vrtání, bojím se infekce, ale k doktorovi nemůžu a to ne proto, že bych měl strach ( ona mi ta chvilková bolest nakonec bude stát za to ), ale lavně proto, že nemám ani na jídlo, ani na nájem a inkaso a vůbec nemám páru, co s tím....Už mě napadlo vytrhnout si to sám, boužel ale na tohle nemám dost odvahy.
kohinor, (25. 03. 2012 16:13) Reagovat
napis na kohinor@centrum.cz
Zdena, (04. 06. 2012 13:18) Reagovat
Ale Hlavně že máš na notebook.Tak si pujč třeba od kámoše.
Miroslava, (07. 07. 2012 19:56) Reagovat
Když vás bolí zuby,kupte si léky jménem NALGESIN je to od bolesti jsou super
kohinor, (25. 03. 2012 16:08) Reagovat
ahoj,napis mi na mail.
To je jedno, ne ?, (24. 04. 2012 17:41) Reagovat
Zdarec, co máme dělat, když jsme byli u zubaře na čišštění kanálků a teď to strašně bolí ?.. Díky za odpovědi..
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bolest zubů.cz
Kontakty